Принцип монолітної будівлі

Технологія монолітного будівництва підходить для споруд будь-яких розмірів‚ характеристик та призначень: виробничих і житлових‚ багатоповерхових і невеликих приватних будинків. Кожен будинок може бути зведений за індивідуальним проектом. Планування і габарити монолітних будівель не обмежуються розмірами заводських залізобетонних конструкцій‚ що дає змогу максимально враховувати побажання замовників.

Залежно від типу конструкції розрізняють монолітні і збірно-монолітні будинки. У збірно-монолітних будинках за технологією монолітного будівництва виготовляють основні несучі елементи. Зовнішні стіни таких будівель виконуються з інших‚ традиційних матеріалів ― цегли або панелей.

Принцип спорудження монолітної будівлі

Моноліт ― будівельна технологія‚ при якій конструктивні елементи зводять за допомогою бетонної суміші. При цьому, безпосередньо на будмайданчику використовують опалубку.

Процес монолітного будівництва складається з кількох етапів: приготування бетону (марок 200–400), підготовка опалубки і власне укладання бетону.

Спочатку на місці майбутньої будівлі зводять конструкцію з опалубки‚ потім поступово заливають її бетонноюсумішшю. Таким чином стіни будівлі «зростають» безпосередньо на будівельному майданчику. При монолітному будівництві використовують бетононасоси‚ за допомогою яких суміш заливають у підготовлені форми‚ що‚ на відміну від зведення панельних будинків‚ дає змогу не використовувати великогабаритну техніку.