Монолітний залізобетон

Монолітне будівництво застосовується:

  • у багатоповерховому будівництві;
  • при будівництві заміських будинків і котеджів;
  • при реконструкції та капітальному ремонті старого житла

Використання монолітного залізобетону доцільне при зведенні фундаментів‚ підземних частин будівель і споруд‚ просторових конструкцій‚ висотних будівель та інших конструкцій‚ а також при будівництві в сейсмоактивних регіонах.

Грамотне проектування монолітної будівлі дозволить додати ще одну перевагу - хорошу звукоізоляцію, адже в стінах пустот немає‚ як в цегельних або панельних. Звуку просто ніде поширюватися. До того ж є ще один плюс — вся електропроводка планується на початку проекту‚ тому виключаються будь-які її пошкодження.

Особлива властивість монолітної будівлі - міцність і жорсткість конструкції. При використанні технології просто виключені тріщини‚ стики між плитами. Будинок всією своєю конструкцією перерозподіляє навантаження на фундамент‚ тому будинок не дає осідання.

Монолітне будівництво не має швів‚ що позитивно позначається на звуконепроникності і теплозбереженні в холодну пору року. Грамотне використання утеплюючого матеріалу допомагає економити на енерговитратах мешканців. Монолітка дозволяє знизити масу й обсяги використовуваних конструкцій і в результаті вони виходять на 25% легші за цегельні будівлі.

Будівництво монолітних будинків дозволяє господарям самостійно проводити перепланування житла вже після заселення. Панельні будинки часто не можуть дозволити таку розкіш. Будівництво монолітного будинку передбачає опору важкої конструкції на весь моноліт‚ а не на стіни‚ і тому можна без страху переносити перегородки‚ робити в стінах арки і виробляти інші зміни в дизайні та інтер'єрі.

Монолітне будівництво довговічніше, у порівнянні з панельними будинками, які через попадання вологи та повітря в стики панелей починають поступово руйнуватися. У моноліті ж панелі не скріплюються за допомогою зварювання. Монолітне залізобетонне будівництво в даний час широко використовується в усьому світі і тому цілком очікувано‚ що воно зайняло свою вагому нішу в умовах вітчизняного будівництва.